Finanțarea Fundației

Fundația se finanțează prin donații. Sprijinul dumneavoastră financiar ne permite să plătim chiria spațiului închiriat pentru desfășurarea slujbelor religioase, cumpărarea obiectelor de cult, crearea unui fond pentru cumpărarea unei biserici etc.

Donații:

Donațiile se pot face la biserică, prin transfer bancar, standing order sau folosinf serviciul Paypal. Pentru cei care nu folosesc serviciul de plăți online, pot descărca formularul pentru crearea unui Standing Order pe care trebuie să-l completați și să-l trimiteți băncii dumneavoastră sau să-l dați Părintelui Andrei.

Detaliile bancare ale Fundației sunt:
Banca: HSBC
Numele organizației: The Romanian Orthodox Church Aberdeen
Sort Code: 40-01-25, Numărul contului: 61489623

Pentru donații folosind serviciul Paypal vă rugăm să accesați link-ul de mai jos (nu este necesar să aveți cont Paypal pentru a folosi serviciul):

Fundația poate cere înapoi taxele care au fost deduse pentru donațiile dumneavoastră. Pentru asta donatorul trebuie să completeze unul din formularele Gift Aid de mai jos :

Mai multe detalii pot fi găsite pe pagina de web HMRC.

Donații prin shopping:

O altă metodă de finanțare este de a folosi serviciile organizațiilor de mai jos - care facilitează obținerea de donații de la diverse magazine online:

Pe scurt, modul în care funcționează este:

• Înregistrarea cu ei (gratuită) selectând fundația menționată mai sus și completând detaliile personale cerute de formular.
  • De pe pagina lor de web selectați un magazin inclus pe lista lor (sunt mii de opțiuni). Prin selectare sunteți automat redirecționați pe pagina de web a magazinului, de unde faceți cumpărăturile ca de obicei.
  • Magazinul online va face o donație către fundația aleasă.

Mai multe detalii despre cum funcționează acest sistem pot fi găsite pe paginile lor de web.